15/11/2019 17:41

Certyfikowane warsztaty

Certyfikowane warsztaty organizowane przez Komisję Szkolenia Podokręgu Bytom i Zabrze

oraz Śląski Związek Piłki Nożnej

 

Data: 25 listopad 2019r (poniedziałek)

Miejsce: Hala na Skarpie Bytom ul. Frycza-Modrzewskiego 5A

Ograniczona ilość miejsc: 180
Obecność trenerów klubów Podokręgu Bytom i Zabrze jest obowiązkowa.

Harmonogram:

17:00-17:30 Otwarcie, przedstawienie planu kursokonferencji oraz sprawy bieżące.

 Artur Maligłówka.

17:30-19:00 Szkolenie w kategorii orlik-trampkarz w praktyce i teorii. Trener Damian Mikołowicz.

19:00-20:00 Praca szkoleniowa w seniorskich zespołach amatorskich. Trener Adrian Szastok.

20:00-21:00 Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną. Sędzia Sławomir Smaczny.

21:00-21:15 Dyskusja.

21:15 Zakończenie kursokonferencji.

 

Każdy z trenerów uczestniczących w warsztatach otrzyma punkty/godziny do zasad licencjonowania Trenerów zgodnie z poniższym zestawieniem:

  • UEFA A, B: 4 punkty
  • PZPN A, B: 4 punkty
  • Grassroots C, D: 2 punkty

Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24, w zakładce „Wydarzenia – kursy, licencje & konferencje”. W dniu warsztatów nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wszyscy zainteresowani trenerzy, którzy nie posiadają aktywnego konta na portalu PZPN24 proszeni są o założenie w/w konta. Szczegółową instrukcję tworzenia konta oraz zapisu na wybraną konferencję przedstawia poniższy film: https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ

15/11/2019 17:33

Halowa Liga Podokręgu Zabrze

Zbliża się kolejna 8 edycja Halowej Ligi Podokręgu Zabrze.

Rozgrywki prowadzone będą w następujących kategoriach wiekowych: - roczniki 2013-2014 (skrzaty),

- roczniki 2011-2012 (żaki),

- roczniki 2009-2010 (orliki),

- roczniki 2007-2008 (młodziki),

- roczniki 2005-2006 (trampkarze),

- roczniki 2001-2004 (juniorzy),

- rocznik 2000 i starsi (seniorzy).

Zgłoszenia drużyn są przyjmowane drogą mailową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do 22 listopada br. W zgłoszeniu prosimy podać kategorię wiekową i ilość drużyn reprezentujący dany klub.

Przypominamy, że dla klubów zrzeszonych w Podokręgu Zabrze udział w HLPZ jest bezpłatny, natomiast wpisowe dla klubów spoza naszego Podokręgu wynosi 200 zł.

Rozgrywki trwać będą od listopada br. do marca 2020 roku, a wszelkich informacji udziela Koordynatora do spraw HLPZ - Grzegorz Podeszwa (tel. 531-872-021).

Mecze finałowe odbędą się 1 marca 2020 roku w Arenie Gliwice.

7/11/2019 18:55

Zaproszenie na konferencję trenerską

Trener Jacek Magiera wygłosi wykład zatytułowany: Sport jako sztuka wyborów.
 

Unlimited Sport – Football Edition „Praktycy dla Praktyków” to pierwsza edycja konferencji trenerskich skierowana do całych sztabów drużyn piłkarskich.


24 listopada od 9.00 do 18.00 na Stadionie Miejskim w Tychach, które wspólnie ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, są partnerem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez DreamMotion, odbędzie się wyjątkowe spotkanie szkoleniowców. Rejestracja ruszyła 29 października, a lista uczestników, którzy mogą zdobyć 3 punkty do certyfikacji, jest ograniczona.

- Konferencja jest podzielona na panele - mówi prezes zarządu DremMotion Sp. z o.o. Piotr Woźniak. - Docelowo odbiorcą jest każda osoba, która pracuje w sztabie piłkarskim. Stąd właśnie rozróżnienie na: panel techniczno-taktyczny dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, na panel treningowo-metodyczny dla tych którzy pracują z zawodnikami pod kątem przygotowania motorycznego i profilaktyki czyli dla, lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów i fizjologów oraz panel menedżerski uwzględniający prowadzenie klubu, czyli dla prezesów, dyrektorów sportowych, kierowników, koordynatorów, menedżerów i skautów. Tematem głównym będzie wprowadzanie młodego zawodnika do piłki seniorskiej. Czyli etap, w którym zawodnik mając 17-18-lat albo robi krok w kierunku zawodowej piłki, albo zostaje w "odmęcie" lig amatorskich.

- Jak przebiegać będzie konferencja?

- Panele odbywać się będą równolegle, czyli w tym samym momencie, w trzech różnych salach. Będzie więc można wybrać wykładowcę i temat, który kogoś najbardziej interesuje. A jest w czym i w kim wybierać. Wśród wykładowców od techniki i taktyki są: Mateusz Michalik, Jarosław Skrobacz, Daniel Kawka, Rafał Kubów i Jacek Magiera. O całej gamie aspektów medycznych mówić będą: profesorowie: Krzysztof Ficek, Jan Chmura i Paweł Chmura, doktorzy: Grzegorz Hajduk i Marek Konefał oraz Dominik Chałupnik, Jakub Heller, Michał Puchała, Artur Mohr. Natomiast o organizacji struktur szkoleniowych w klubie powiedzą: Piotr Mrozek, Sebastian Mirowski i Robert Góralczyk. Te nazwiska mówią wiele i na pewno każdy pracujący w klubie znajdzie coś wartościowego dla siebie. Do tego przewidziane są mini targi, na których zaprezentują się usług dla klubów z zakresu sprzętu do rehabilitacji oraz treningowego, a także suplementacji ze spółką Olimp Sport Nutrition, która jest też jednym ze sponsorów konferencji.

- Gdzie można zdobyć więcej informacji?

- Zapraszam na naszą stronę konferencji (TUTAJ), na której mamy też wyszczególnionych partnerów z patronem honorowym, czyli prezydentem Miasta Tychów oraz sponsorów, z firmą finansową Value Company na czele. Oczywiście są tam informacje o planie konferencji, prelegentach, regulaminie i sposobie rejestracji. Odbywa się ona przez portal pzpn24.pl, a cały proces rejestracji jest u nas dokładnie opisany i myślę, że każdy zainteresowany poradzi sobie z zapisem. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że zapisujemy się na portalu PZPN, a opłaty w wysokości 249 złotych dokonujemy na konto DreamMotion Sp. z o.o., nr: 54 1140 2004 0000 3702 7856 8692, w tytule podając imię, nazwisko, panel wydarzenia oraz e-mail uczestnika.

- Czy to jest debiut waszej firmy na tym polu?
- Jesteśmy formą szkoleniową więc prowadziliśmy już różne konferencje, ale o takim zasięgu ogólnopolskim, na taką liczbę uczestników, których z wykładowcami i gośćmi spodziewamy się około 350, jako główny organizator debiutujemy na głębokiej wodzie, ale... płyniemy. Rejestracja ruszyła i za tym idzie nadzieja, że pojawią się uczestnicy i wyniosą dla siebie wiedzę praktyczną i merytoryczną, która pozwoli się im rozwijać. Tego w imieniu organizatorów sobie i uczestnikom życzę.

5/11/2019 21:06

MECZ CHARYTATYWNY DLA TOMKA I ARTURA

 


Zarząd Podokręgu Katowice zaprasza serdecznie wszystkich na mecz charytatywny:

GKS Wawel Wirek - Gwiazdy Miasta Ruda Śląska i Przyjaciele 17.11.2019 r.  godz. 12:00 przy ul. Katowicka 1


Pieniądze zebrane tego dnia zostaną przekazane na dwóch zawodników klubu GKS-u WAWEL-WIREK - Tomka oraz Artura, którzy odnieśli poważne kontuzje.

Tomek Kurzawa podczas meczu ligowego w Lipinach z tamtejszym Naprzodem zerwał w kolanie więzadła przednie krzyżowe, tylne oraz boczne. Niestety, licząc na operację z Narodowego Funduszy Zdrowia, Tomek musiałbym oczekiwać około dwóch lat. Musi on jednak wrócić do zdrowia jak najszybciej, ponieważ jest potrzebny w domu, w którym kilka dni temu pojawiła się jego córeczka Nikola. Mała kruszynka oraz żona Tomka potrzebują go w pełni sprawnym jak najszybciej, dlatego wspólnymi siłami do tego dążymy. Druga sprawa to jego praca, w której kończy się umowa. Akira, tak brzmi ksywa boiskowa Tomka, na co dzień jest górnikiem zjeżdżającym na dół. Pomóżmy więc wspólnie wrócić do normalnego funkcjonowania w domu jak i w pracy!

Artur Buchcik w lipcu w meczu sparingowym przygotowującym do sezonu doznał urazu kolana. Przechodził kilka badań, po których źle diagnozowano co tak na prawdę mu dolega. Po kilku tygodniach odpoczynku starał się powoli wdrążyć w trening jednak ból nie ustawał. W końcu udało się zrobić rezonans magnetyczny i postawić odpowiednią diagnozę - zerwane więzadła krzyżowe przednie. Artur to typowy typ walczaka na boisku, ale i po za nim. Chce on również wrócić jak najszybciej na boisko.

Łączna kwota, która jest potrzebna na przeprowadzenie operacji to ponad 30 tysięcy złotych.
Wpłaty można dokonywać na poniższej stronie:
https://zrzutka.pl/vawunn

W drużynie Gwiazd Miasta Ruda Śląska i Przyjaciół zagrają takie osoby jak:


Martin Konczkowski - obecny mistrz Polski, zawodnik Piasta Gliwice
Mariusz Gancarczyk - były zawodnik m.in. Górnika Zabrze, ex reprezentant Polski u-21
Damian Krajanowski - były zawodnik m.in. Arki Gdynia czy GKSu Tychy
Piotr Rocki - były zawodnik m.in. Górnika Zabrze, Legii Warszawa oraz Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski
Artur Opeldus - w przeszłości Piast Gliwice oraz Ruch Radzionków
Adam Kryger - były reprezentant klubów takich jak Ruch Chorzów, Widzew Łódź czy Lech Poznań
Łukasz Bereta - aktualny trener Ruchu Chorzów
Adam Kompała - król strzelców ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze
Grzegorz Kapica - król strzelców w barwach Szombierek Bytom, mistrz Polski w klubach Lech Poznań i Ruch Chorzów
Edward Ambrosiewicz - były bramkarz m.in. Szombierek Bytom i Śląska Wrocław
Czesław Mika - w przeszłości bramkarz GKSu Katowice
Adam Jończyk - futsalowy zawodnik AZS Uniwersytetu Śląskiego, w przeszłości Pogoń 04 Szczecin, Wisła Krakbet Kraków
Albert Bujny - aktualny zawodnik Uranii Ruda Śląska
Jacek Wujec - aktualny zawodnik Slavii Ruda Śląska
Piotr Bogusz - były zawodnik oraz trener GKS Wawel Wirek, trener grup młodzieżowych Ruchu Chorzów
Kamil Zieleźnik - były asystent trenera w GKSie Tychy, Wisły Płock oraz reprezentacji Polski u-20, jako pierwszy trener prowadził również GKS Wawel Wirek oraz grupy młodzieżowe Górnika Zabrze
Sebastian Gielza - były zawodnik GKS Wawel Wirek, Zagłębia Sosnowiec, Ruchu Radzionków czy GKSu Katowice.


W trakcie meczu organizowane będą różnego rodzaju konkursy oraz można będzie skorzystać ze strefy gastronomicznej.

22/10/2019 20:51

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu KatowiceSlavia Ruda Śląska zdobyła Puchar Polski Podokręgu Katowice.


W finale rozegranym na boisku w Lipinach Slavia pokonała MKS Śląsk Świętochłowice 2:1 (0:1).

Gospodarze objęli prowadzenie w 30 minucie po golu Damiana Wasiak, ale goście w drugiej połowie odpowiedzieli trafieniami Jacka Wujec (55) i Jakuba Barteczko (64) i to oni po ostatnim gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa. Zwycięzca meczu otrzymał z rąk prezesa Podokręgu Katowice Stefana Mleczko okolicznościowy puchar oraz voucher. GRATULUJEMY!!!


Śląsk Świętochłowice - Slavia Ruda Śląska 1:2 (1:0)
1:0 - Wasiak, 30 min
1:1 - Wujec, 55 min
1:2 - Barteczko, 64 min

ŚLĄSK: Stopyra - Terbalyan, Gajda, Wawrzyniak, Pałka (77. J. Nawrocki) - B. Nawrocki (88. Gut), Sz. Tutaj, Lesik, Henisz - Ściętek, Wasiak. Trenerzy Łukasz JONIEC

SLAVIA: Buszka - Ganczarczyk, Szpoton, Seiler, Korzeniowski - Polak, Mokwiński (25. Kowynia), Met, Rejmanowski - Wujec (80. Kaciuba), Barteczko (75. Strzempek). Trener Robert GĄSIOR.

15/10/2019 16:53

Turniej Niepodległości 2019 r. w Lublińcu dnia 30.11.2019 r. w kategorii Żaki 2011 - 2012

Stowarzyszenie Akademia Sportowa Lubliniec zaprasza kluby do wzięcia udziału w nieodpłatnym organizowanym corocznie halowym piłkarskim Turnieju Niepodległości 2019, który odbędzie się w dniu 30.11.2019 r. w Lublińcu od godz. 9:00 - 9:30 zbiórka. Oficjalne rozpoczęcie godz. 10:00.
Planowane zakończenie ok. godz. 15:00.
Turniej na max. 8 drużyn dla Żaków F1 2011 - 2012. System rozgrywek - każdy z każdym.
Dla drużyn biorących udział w turnieju przewidziano nagrody, wyżywienie (obiad) i wodę.
Szczegóły w załączonych plikach.
Termin zgłoszenia drużyn upływa w dniu 25.10.2019 r. - z uwagi na ograniczoną ilość drużyn decyduje kolejność zgłoszeń.
Strona 1 z 9