Podokręg

Wielkie testowanie, czyli konsultacja szkoleniowa rocznika 2011

5/03/2021 10:57

20 lutego na obiektach Football On w Rudzie Śląskiej odbyły się konsultacje szkoleniowe dla rocznika 2011 organizowane przez Komisję Szkolenia Podokręgu Katowice.


Pierwsze konsultacje do Kadry Podokręgu odbyły się 20 lutego na terenie obiektu Football On w Rudzie Śląskiej. Trenerzy Tomasz Siudek, Robert Brysz i Robert Łysik powołali silną reprezentację w postaci 40 zawodników z 17 klubów. Powołanie to duże wyróżnienie dla każdego zawodnika. Komisja, wybierając zawodników do takiego projektu, kierowała się przede wszystkim umiejętnościami i potencjałem młodych adeptów. Obserwacja selekcyjna – tutaj znajdował klucz do sukcesu. Jak powiedział nam trener Tomasz Siudek, członek Komisji Szkolenia Podokręgu Katowice: Przy powołaniach na pierwsze konsultacje tego rocznika kierujemy się obserwacją zawodników podczas meczów ligowych, rozmawiamy także z trenerami drużyn z tego rocznika.

Sama konsultacja miała bardzo profesjonalny charakter. Po przybyciu na miejsce powołani zawodnicy uczestniczyli w prezentacji, której celem było zapoznanie ich z trójką trenerów Kadry oraz przebiegiem samej konsultacji. Nie zapomniano także wytłumaczyć zawodnikom na czym polegać miały testy, które zostały przeprowadzone podczas konsultacji, a było ich kilka m.in.: InBody, Optojump czy test szybkościowy. Zawodnicy uczestniczyli także w treningu przygotowanym pod kątem uzyskania odpowiedzi jak zawodnik radzi sobie m.in. w pojedynku 1-1 (w obronie i ataku), jak bardzo jest zaangażowany czy jakie decyzje podejmuje podczas gry w piłkę. Konsultacje zakończyły się grą pomocniczą.

Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z młodymi adeptami piłki nożnej. Nasi trenerzy będą bacznie monitorować przyszłych kadrowiczów w macierzystych klubach, szukając jednocześnie zawodników, którzy będą decydować o sile kadry Podokręgu Katowice. Wszystkim zawodnikom gratulujemy powołania na konsultację!

 

Czy uważa Pan, że udział w takich wydarzeniach niesie za sobą jakieś dodatkowe korzyści dla zawodników poza możliwością sprawdzenia się pod kątem piłkarskim?

Tomasz Siudek: Oczywiście, oprócz tego, o czym wspominaliśmy już wcześniej, czyli możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z innych klubów, jest to świetna okazja do zawarcia nowych znajomości, co jest szczególnie ważne w tym specyficznym czasie. Konsultacje to taka mała nobilitacja do tego, aby pracować jeszcze ciężej na treningach, podnosząc jednocześnie swoje umiejętności, stając się coraz lepszym zawodnikiem.

A czy może Pan coś powiedzieć o wrażeniach zawodników?

Tomasz Siudek: Trudno wypowiadać się za samych zawodników. Mam nadzieję, że była to dla nich świetna przygoda, która oprócz wartości typowo piłkarskich, dała też uczestnikom sporo frajdy. Ze swej strony zaobserwowałem u wszystkich duże skupienie, przez co podeszli do tego ze sporym zaangażowaniem. 

#zpasjadopilki #podokregkatowice #konsultacja #komisjaszkoleniapodokregkatowice

Media