16/02/2020 10:17

100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Katowice

 Siemianowicki Park Tradycji był miejscem gali 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Katowice.


 

W typowej dla regionu scenerii nawiązującej do pracy górników o wprowadzenie w klimat wyjątkowego jubileuszu postarali się gospodarze z Siemianowickiego Centrum Kultury prezentacją filmu o swoim mieście oraz występem zespołu tanecznego Kleks, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury Jordan. A kiedy już uczestnicy poczuli klimat wyjątkowej uroczystości głos zabrał prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko, który po ceremonii wprowadzenia sztandaru przywitał gości.   

- Szanowi zebrani, mam ogromną satysfakcję być współgospodarzem gali z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział Stefan Mleczko. - Z powagą, ale i wielką radością możemy z tej okazji się spotkać. Niezależnie od barw klubowych wspólnie podziękować koleżankom, kolegom oraz przedstawicielom klubów, samorządów i sponsorów. Tradycja i rodzina to motto naszych uroczystości, bo już ponad 100 lat łączy nas i nasze rodziny coś nadzwyczajnego, czym jest piłka i ludzie tworzący jej oblicze oraz jej codzienny obraz. Piłka nożna w sercu naszego województwa i Związku to tysiące wspaniałych piłkarzy, trenerów, sędziów i działaczy. Dlatego też dziś z tego miejsca nie przywołuję nazwisk najwybitniejszych, ale myślę o rodzinach z piłką w życiorysie. Mało kto wie, że dwa wielkie nazwiska Cieślików i Wyrobków to w sumie najbliższa rodzina. A trzy pokolenia bramkarzy Pietrków, założyciele Ruchu i Podokręgu Katowice Skopowie czy pielęgnujący niepodległościowe tradycje Bugdołowie oraz Wieczorkowie, Piontkowie, Buchciki, Grzywaczewscy i Wolni również wpisali się całymi rodzinami w nasz piłkarski krajobraz, w którym rodziły się pierwsze polskie i niemieckie kluby.

Stefan Mleczko wymienił kluby tworzące fundamenty historii śląskiej piłki od Lechii Mysłowice, która już w 1906 roku rozegrała mecz z Cracovią, poprzez Naprzód Lipiny i Śląsk Świętochłowice po zdobywające medale mistrzostw Polski oraz Puchary Polski i reprezentujące Polskę w europejskich pucharach zespoły: Ruch Chorzów i Clearex Chorzów oraz GKS Katowice. Wspomniał też, że nie zna drugiego takiego miasta w Polsce, z którego aż trzy kluby świętowały mistrzostwo Polski juniorów.

- Osobiście i waszym imieniu serdecznie witam człowieka wychowanego w małym środowisku piłkarskim, ale człowieka o wielkim sercu dla piłki i innych pasjonatów piłki nożnej, prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę - dodał Stefan Mleczko. - Witam wiceprezesów naszego Związku Artura Szymczyka i Jarosława Brysia, jednocześnie prezesa Podokręgu Zabrze. Nie mniej miło mi powitać kolegów prezesów Podokręgów: naszego dziekana Stefana Ekierta z Raciborza, Grzesia Derka z Częstochowy, Tomka Wyszyńskiego z Bytomia, Andrzeja Paulusa z Rybnika, Krzysztofa Olczyka z Lublińca, Piotra Swobodę - człowieka o zawsze pogodnym obliczu z Tychów, a nadzwyczaj serdecznie prowadzącego z nami rozgrywki od pary lat Józefa Grząbę z Sosnowca. Witam także członków Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Grzesia Morkisa, Tomasza Kulczyckiego, Mirka Mosóra i Teodora Wawocznego. Dziękując za przygotowanie dzisiejszej gali pracownikom Śląskiego Związku Piłki Nożnej serdeczne słowa powitania kieruję w stronę dyrektor biura Małgorzaty Sędzimir-Pszowskiej. Szczególnie miło mi gościć Honorowych Prezesów Rudolfa Bugdoła i Stanisława Mitasa oraz moim zdaniem najlepszego trenera w historii polskiej piłki Antoniego Piechniczka, a także prezesa Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS Andrzeja Sadloka oraz wszystkich piłkarzy, trenerów, działaczy, sędziów i sponsorów oraz wszystkich miłych gości.

Stefan Mleczko przywitał także samorządowców, a następnie przyszedł czas na rysy historyczne w filmowym i multimedialnym wydaniu. A gdy przebrzmiały echa największych sukcesów na scenie pojawił się Henryk Kula i uhonorował ludzi zasłużonych dla śląskiej piłki zapraszanych przez prowadzącego galę Rafała Kędziora.

- Podokręg Katowice dał śląskiej i polskiej piłce tylu wybitnych piłkarzy, trenerów i działaczy, że ich wymienianie trwałoby kilka godzin, dlatego pozwólcie, że przez wyróżnienie Antoniego Piechniczka, Gerarda Cieślik i Rudolfa Bugdoła podziękuję wszystkim działaczom, piłkarzom, trenerom i sędziom, którzy tworzyli i tworzą historię śląskiej piłki na Ziemi Katowickiej - zaznaczył Henryk Kula. - Dziękuję Prezydium Podokręgu Katowice za gościnę na dzisiejszej gali, a szczególnie prezesowi Stefanowi za jego codzienną pracę na rzecz rozwoju śląskiej piłki i za to, że tak dobrze rozumie, że rozwój dzieci i młodzieży jest fundamentem przyszłości śląskiej piłki.

Medale "Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" otrzymali: Stanisław Kucharski - Brązowy, Ryszard Bratek - Srebrny oraz Kazimierz Nowak i Ernest Wencel - Złote. Odznaki Honorowe PZPN przyznano: Damianowi Galei, Jerzemu Wijasowi - Brązowe, Andrzejowi Piontkowi - Srebrną, Andrzejowi Kopciowi i Henrykowi Synowcowi - Złote. A Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej odebrali: Janusz Barteczko, Krzysztof Janeczek, Arkadiusz Spiolek - Brązowe, Marek Oględziński, Agnieszka Smyrek, Łukasz Stęchły, Sebastian Świat - Srebrne i Mariusz Cherjan, Damian Malujda, Seweryn Siemianowski, Michał Skowron i Kazimierz Warchoł - Złote.
Spośród samorządowców najwyższe honory spotkały Rafała Piecha - prezydenta Siemianowic Śląskich, któremu kapituła przyznała tytuł "Przyjaciela Śląskiej Piłki". Ponadto pamiątkowe Medale 100-lecia otrzymali: Małgorzata Pichen, Daniel Berger, Dariusz Wójtowicz, Marcin Michalik i Rafał Zaremba.

- To wielki zaszczyt zostać Przyjacielem Śląskiej Piłki - podkreślił Rafał Piech, zabierając głos w imieniu nagrodzonych samorządowców. - Piłka nożna nie jest mi obca ponieważ ojciec, który grał w naszej "Ciacianie" sprawił, że mam niesamowite wspomnienia z meczów i treningów, na których bywałem razem z nim, obserwując jego pasję. On to kochał i tym żył, a przez to i w moim życiu, choć tylko rok grałem w klubie, piłka nożna jest obecna. To co powiedział prezes Henryk Kula, że prezesi w klubach każdą złotówkę obracają dwa razy nim ją wydadzą jest prawdą i mogę to potwierdzić, patrząc na to jak działacie. Jak się angażujecie i ile czasu poświęcacie na działalność społeczną. Realizujecie swoją pasję często kosztem wolnego czasu, rodziny i pracy. Za to wam z całego serca wspólnie z innymi samorządowcami serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim odznaczonym. Dzięki wam możemy się cieszyć wielkimi osiągnięciami i sukcesami oraz czekać na kolejne.

Medalami 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnieni zostali także sponsorzy i przyjaciele Podokręgu Katowice: Paulina Bieszczad, Izabela Miłkowska, Jan Szczęśniewski, Roman Szczyrba i Jan Wójtowicz. A wśród trenerów, piłkarzy i działaczy otrzymali je: Jacek Góralczyk, Mirosław Mosór, Ginter Pisarek, Jan Rudnow, Paweł Wawoczny i Zdzisław Wolny.

Specjalną nagrodą "Piłkami 100-lecia" Prezydium Podokręgu Katowice uhonorowało wybitnych działaczy: Henryka Kulę, Rudolfa Bugdoła, Stanisława Mitasa, Antoniego Piechniczka, Renatę Kubiak, Gintera Pisarka i Eugeniusza Ufela. Otrzymali je także przedstawiciele klubów, które mają 100 i więcej lat: KS Lechia 06 Mysłowice, KS Górnik 09 Mysłowice, TS AKS Chorzów, KS Slavia Ruda Śląska, GKS Grunwald Ruda Śląska, GKS Wawel Wirek-Ruda Śląska, TS Jastrząb Bielszowice, MKS Pogoń Ruda Śląska, MKS Śląsk Świętochłowice, ŚKS Naprzód Lipiny, GKS Urania Ruda Śląska, Ruchu Chorzów S.A. i KS 1. FC Katowice.

Oprawę muzyczną organizatorzy gali powierzyli Urszuli Kozielskiej więc wszystko przebiegało w dobrym rytmie i nim uczestnicy się spostrzegli minęło 90 minut, po których rozpoczęła się "dogrywka", czyli kuluarowe rozmowy przyjaciół o piłce nożnej. A te - jak wiadomo - mogą trwać bardzo długo. Nikt jednak już czasu nie mierzył, bo zaczęło się przecież nowe stulecie.

Zdjęcia z gali można oglądać TUTAJ.

 
 
 
 
10/02/2020 20:56

Komunikat Nr 1/2020

Komunikat Komisji ds. Rozgrywek i Komisji Dyscypliny

8/02/2020 20:40

Nowe terminarze

Nowe terminarze sezon 2019/2020 - wiosna

5/02/2020 21:48

Bilety na zbliżające się mecze towarzyskie Reprezentacji Polski

Informujemy o możliwości zakupu biletów na zbliżające się mecze towarzyskie Reprezentacji Polski w 2020r., które odbędą się:


* Polska - Finlandia  27.03.2020r. godz. 20:45  Stadion Wrocław

* Polska - Ukraina    31.03.2020r. godz. 20:45 Stadion Śląski

* Polska - Rosja       02.06.2020r. godz. 20:45 PGE Narodowy

* Polska - Islandia    09.06.2020r. godz. 18:00 Stadion Poznań

Ceny biletów:

Kat. I   - 120,00 zł

Kat. II  -  90,00 zł

Kat. III - 70,00 zł

Zapotrzebowanie na bilety (wraz z danymi osób: Imię, Nazwisko, PESEL oraz wybraną kategorią cenową) prosimy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 12.02.2020r.

24/01/2020 19:41

Certyfikowana Konferencja charytatywna "Trenerzy dla trenera"

Śląski Związek Piłki Nożnej, APN GKS Tychy oraz Miasto Tychy serdecznie zapraszają wszystkich trenerów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego na certyfikowaną charytatywną konferencję.


Zachęcamy do udziału w Konferencji Charytatywnej "TRENERZY DLA TRENERA", która odbędzie się 26.01.2020r. w Tychach (Mediateka, al. Piłsudskiego 16)!

Wszyscy prelegenci poprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a wpłaty za udział w całości przekazane zostaną na leczenie Beaty - żony trenera naszej Akademii (poznaj historię Beaty: https://zrzutka.pl/mybsmp).

 Konferencja punktowana w ramach przedłużania licencji trenerskiej
 Data: 26.01.2020r.
 Miejsce: Tychy, al. Piłsudskiego 16 (Mediateka)
 Koszt udziału: 200,00 zł
(Płatne bezpośrednio na konto Stowarzyszenia UŚMIECH 43-190 Mikołów, ul. Rybnickiego 21,
Getin Bank: 83 1560 0013 2353 6896 2000 0004 - z dopiskiem "Na leczenie Beaty")
 Prelegenci: Paweł Grycmann, "Deductor", Rafał Kubów, Remco Ten Hoopen
 Zapisy: PZPN24.PL

 

 

24/01/2020 19:41

Certyfikowana Konferencja charytatywna "Trenerzy dla trenera"

Śląski Związek Piłki Nożnej, APN GKS Tychy oraz Miasto Tychy serdecznie zapraszają wszystkich trenerów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego na certyfikowaną charytatywną konferencję.


Zachęcamy do udziału w Konferencji Charytatywnej "TRENERZY DLA TRENERA", która odbędzie się 26.01.2020r. w Tychach (Mediateka, al. Piłsudskiego 16)!

Wszyscy prelegenci poprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a wpłaty za udział w całości przekazane zostaną na leczenie Beaty - żony trenera naszej Akademii (poznaj historię Beaty: https://zrzutka.pl/mybsmp).

 Konferencja punktowana w ramach przedłużania licencji trenerskiej
 Data: 26.01.2020r.
 Miejsce: Tychy, al. Piłsudskiego 16 (Mediateka)
 Koszt udziału: 200,00 zł
(Płatne bezpośrednio na konto Stowarzyszenia UŚMIECH 43-190 Mikołów, ul. Rybnickiego 21,
Getin Bank: 83 1560 0013 2353 6896 2000 0004 - z dopiskiem "Na leczenie Beaty")
 Prelegenci: Paweł Grycmann, "Deductor", Rafał Kubów, Remco Ten Hoopen
 Zapisy: PZPN24.PL

 

 

Strona 1 z 12