Młode Talenty-rocznik 2005

Piłka nie zna granic

Na pierwsze namacalne efekty zaproponowanego przez Śląski Związek Piłki Nożnej porozumienia o współpracy, przyjętego na spotkaniu w Wiśle przez przedstawicieli, okręgowych związków piłkarskich z: Bańskiej Bystrzycy, Ostrawy, Krakowa i Katowic nie trzeba było długo czekać. W piątek w Centrum Szkoleniowo-Sportowym Rekord w Bielsku-Białej pojawią się bowiem drużyny złożone z zawodników z rocznika 2005, reprezentujące: Stredoslovensky Futbalovy Zvaz, Moravskoslezsky Krajsky Fotbalovy Svaz, Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej, który wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i Rekordem organizuje turniej „Młode Talenty”.

22 września na wieczornej konferencji technicznej przeprowadzona zostanie weryfikacja uczestników oraz omówione zostaną szczegóły rywalizacji, a także ustalona zostanie kolejność rozegrania spotkań zaplanowanych na sobotę i niedzielę.

– Drużyny grać będą w dziewięcioosobowych składach, czyli bramkarz i ośmiu zawodników w polu. Boisko będzie od pola karnego do pola karnego, a bramki o wymiarach 5×2 metry. Pierwszy mecz na boisku przy ul. Startowej w Bielsku-Białej rozpocznie się o godzinie 9.30, a drugie spotkania pierwszego bloku zaplanowano na 10.45 – mówi trener koordynator Śląskiego Związku Piłki Nożnej Damian Galeja. – Po nim o godzinie 12.00 mamy w planie oficjalne otwarcie turnieju, a o godzinie 12.30 spotkają się wiceprezesi odpowiadający za szkolenie we wszystkich czterech związkach, które uczestniczą w turnieju oraz ich trenerzy koordynatorzy. Chcemy bowiem wypracować model współpracy na przyszłość.

Druga seria spotkań odbędzie się w sobotnie popołudnie, na które zaplanowano mecze o godzinie 14.30 i 15.45, a ostateczne rozstrzygnięcia nastąpią w niedzielne przedpołudnie, kiedy to o godzinie 9.30 i 10.45 rozegrana zostanie ostatnia kolejka rywalizacji każdy z każdym. Oficjalne zakończenie turnieju, który ma udowodnić, że piłka nie zna granic, przewidziano na niedzielne południe.