Deichmann Minimistrzostwa

Z początkiem stycznia ruszyły zapisy do turnieju piłkarskiego dla dzieci – Deichmann Minimistrzostwa. Już po raz piąty gospodarzem Eliminacji Miejskich będą Mysłowice. Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach wiekowych: U-11 (2005-2006), U-9 (2007 i młodsi) oraz U-7 (2009 i młodsi).

Eliminacje Miejskie zaplanowano na weekendy od 16 kwietnia do 12 czerwca na boiskach naturalnych MOSiR-u przy ul. Promenady. Każda ze zgłoszonych drużyn bierze udział od początku do końca! Kategoria U-7 zakończy rywalizację na Eliminacjach Miejskich, zaś szczegółowe zasady gry dla niej zostaną ustalone przez koordynatora w porozumieniu z trenerami zespołów. Starsi, kategorie U-9 oraz U-11, przez pierwsze siedem weekendów rozgrywać będą spotkania ligowe. Na ostatni weekend zaplanowano Finały Miejskie, których zwycięzcy awansują do ogólnopolskiego Finału Finałów w Wałbrzychu (24-26 czerwca).

Jak co roku na uczestników czekają nagrody. Na zakończenie Eliminacji Miejskich każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz medal. Najlepsze trzy zespoły z kategorii U-9 oraz U-11 otrzymają puchary, a w U-7 zostaną nimi uhonorowane wszystkie zgłoszone drużyny. Na zwycięzców Finału Finałów w  U-9 oraz U-11 czeka wyjazd na mecz Bayernu Monachium. Dodatkowo dwie drużyny, do których uśmiechnie się szczęście podczas losowania, wyjadą na mecz Borussii Dortmund.

Przypomnijmy, że w 2013 ogólnopolski Finał Finałów w U-11 wygrały Niemcy Mysłowice. O tym, czy któremuś z zespołów zgłoszonych do rozgrywek w Mysłowicach uda się powtórzyć sukces starszych kolegów przekonamy się już niebawem.

Zapisy trwają do 25 marca lub do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Maciej Horniak pod numerem telefonu 600 881 067. Więcej informacji na www.kochamsport.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com/events/1694276190848913/

Mysłowice