Pokazowe treningi dla rocznika 2005

Pierwszy pokazowy trening określający potencjał techniczny zawodników z rocznika 2005 roku już za nami. 2 czerwca na boisku w ZSZ Rybniku szkoleniowcy Śląskiego Związku Piłki Nożnej Sebastian Paulus i Damian Galeja oraz trener, a zarazem psycholog sportu Tomasz Kaczmarski, prowadzący szkolenie z zakresu „Świadomej Gry”, spotkali się z grupą zawodników powołanych przez koordynatora Podokręgu Rybnik oraz z ich rodzicami.

– Przeprowadziliśmy trening z „czucia piłki” – mówi Damian Galeja wiceprzewodniczący Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. – Najpierw obserwując dzieci w ich kontakcie z piłki określaliśmy nogę dominującą. Prezentowaliśmy różnorodne ćwiczenia na poprawne prowadzenie piłki itp. Takie same zajęcia zostaną przeprowadzone w każdym z podokręgów z wybraną przez koordynatora trzydziestką dzieci. Po zakończeniu tych wyjazdowych treningów opracujemy zakres ćwiczeń dla obserwowanych zawodników i prześlemy je ich trenerom klubowym dla realizacji na treningach z klubach, albo przekażemy indywidualnie zawodnikom do zajęć indywidualnych. W październiku wrócimy do tych zawodników zapraszając ich na kolejny trening, żeby sprawdzić jakie zrobili postępy.

Ta akcja Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach prowadzona wraz z Wydziałami Szkolenia Podokręgów obejmuje całe województwo. Kolejne zajęcia zaplanowano w dniach: 6 czerwca o godzinie 17.00 w Pawonkowie (Podokręg Lubliniec), 8 czerwca o 18.00 w Jasienicy (Podokręg Bielsko-Biała), 12 czerwca o 16.30 w Bojszowach (Podokręg Tychy), 13 czerwca o 16.00 w Ornontowicach (Podokręg Zabrze) i w Radzionkowie (Podokręg Bytom) oraz o 16.30 w Raciborzu (Podokręg Racibórz), 16 czerwca o o 16.00 w Skoczowie (Podokręg Skoczów) i o 16.30 w Żywcu (Podokręg Żywiec), a także w Katowicach i Sosnowcu (terminy zostaną wyznaczone).

– Treningi zostaną przeprowadzone przy pomocy Trenerów Reprezentacji Śląska oraz Koordynatora Podokręgu – dodaje Damian Galeja. – Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najważniejsze aspekty techniczne przy prowadzaniu piłki oraz będzie można uzyskać długofalowy plan pracy celem postępów w treningu technicznym w tym elemencie. Zapraszamy więc także trenerów i rodziców powołanych zawodników. Dla nich przygotowaliśmy szkolenie, które wskaże jak rozwijać zainteresowanie dziecka i podpowie jak przeciwdziałać zachowaniom, prowadzącym do zniechęcenia. Szkolenia z Świadomej Gry, prowadzone przez Tomasza Kaczmarskiego, wraz z filmem instruktażowym jak reagować, a jakich zachowań unikać, były już prezentowane w Bielsku-Białej w Szkole Mistrzostwa Sportowego Rekord oraz w Bytomiu na Szombierkach i zyskały uznanie wśród opiekunów małych piłkarzy.

Galeria zdjęć z Rybnika: